Arī šogad Nacionālie bruņotie spēki talko Nāves salā

Arī šogad Nacionālie bruņotie spēki ir atsaukušies aicinājumam piedalīties vides sakopšanā – karavīri un zemessargi pievienojās Lielajai talkai, kuras mērķis ir padarīt Latviju un Baltijas jūras reģionu par tīrāko vietu pasaules kartē.


Karavīri un zemessargi, aicinot savā pulkā arī ģimenes locekļus, talkoja gandrīz vai visos Latvijas novados, uzkopjot aptuveni 70 vietas - gan savu vienību izvietojumus, gan sadarbībā ar pašvaldībām un citām projektā „Lielā talka” iesaistītajām organizācijām – arī ciemu, pilsētu teritorijas un mežus, tomēr galveno uzmanību veltot 1. un 2.pasaules kara, kā arī Brīvības cīņās kritušo karavīru atdusas un cīņu piemiņas vietām.



Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube kopā ar karavīriem, zemessargiem, kadetiem, jaunsargiem, studentu korporāciju pārstāvjiem un citiem brīvprātīgajiem piedalījās labiekārtošanas un vēsturisko nocietinājumu atjaunošanas darbos Nāves salā, kur šovasar atzīmēs cīņu simtgadi.

 



Nāves salā Pirmā pasaules kara laikā 1915.gada rudenī, Krievijas karaspēkam atkāpjoties no Kurzemes un Zemgales, atsevišķas karaspēka daļas palika Daugavas kreisajā krastā pussalas attekā. 3.Kurzemes un 2.Rīgas latviešu strēlnieku bataljons aizstāvot pussalu, zaudēja 167 karavīrus, tāpēc strēlnieki šo vietu nosauca par Nāves salu.



Jāpiebilst, ka bruņotie spēki talko arī rudenī. 2009.gadā, svinot Latvijas armijas 90.gadadienu, tika atjaunota tradīcija karavīriem un zemessargiem piedalīties Brīvības cīņu vietu, 1.un 2.pasaules kara piemiņas vietu un karavīru kapu vietu sakopšanā. Brīvības cīņu piemiņas vietu un karavīru kapu sakopšanas talkas tradīcija aizsākās 20.gadsimta 30.gados. Tad katrs Latvijas armijas pulks piedalījās tā tuvumā esošo cīņas vietu un kritušo karavīru piemiņas vietu sakopšanā, uzskatot to par goda un cieņas apliecinājumu. Šajās talkās aktīvi iesaistījās visa sabiedrība - skolēni, jaunieši, sabiedriskās organizācijas, pašvaldības, pilsētu un lauku iedzīvotāji.

 

 

Jaunsardzes un informācijas centrs
05.02.2016.

 

 

 

 

  Drukāt