Ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojums pilngadīgām personām
Tiesības saņemt ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus (turpmāk – aprūpe institūcijā) ir pensijas vecuma personai un personai ar invaliditāti (izņemot 18 gadu vecumu sasniegušas personas ar smagiem garīga rakstura traucējumiem), kura vecuma, garīga vai fiziska rakstura traucējumu dēļ nevar veikt ikdienas mājas darbus un savu personisko aprūpi, un kurai nav likumīgo apgādnieku vai tie objektīvu apstākļu dēļ nespēj sniegt personai nepieciešamo aprūpi, kā arī, ja ar pakalpojumiem dzīvesvietā nav iespējams nodrošināt nepieciešamo aprūpes pakalpojuma apjomu un personai ir noteikts trešais vai ceturtais aprūpes līmenis.
Aprūpe institūcijā nodrošina personu ar mājokli, sociālo aprūpi un sociālo rehabilitāciju.
Aprūpe institūcijā ietver:
· dzīvošanu divvietīgās un trīsvietīgās labiekārtotās istabiņās;
· nelielu, bet tīru un sakoptu teritoriju pastaigām;
· saturīgu brīvā laika pavadīšanu;
· mūsdienīgus informatīvos un saziņas līdzekļus (internets, prese, TV);
· kultūras un atpūtas pasākumus;
· garīgo aprūpi atbilstoši klienta konfesionālajai piederībai.
Pakalpojuma sniegšanas ietvaros nodrošina:
· sociālā darbinieka konsultācijas;
· sociālās rehabilitācijas pakalpojumu kopumu (brīvais laiks; produktivitātes un patstāvīgas dzīves prasmju darbnīca; tematiskās pēcpusdienas un tradīcijas; viesu dienas; sporta un tūrisma pasākumi; galda spēles; kultūras pasākumi; radošās darbnīcas; interešu grupas);
· sociālās aprūpes pakalpojumu kopumu (ēšanas prasmes; ģērbšanās prasmes; prasmes rūpēties par savu izskatu, mazgāties un ievērot personīgo higiēnu; prasme lietot tualeti; prasmes sakārtot/kārtot telpu, mantas un drēbes; prasmes pagatavot vienkāršu ēdienu un darboties virtuvē);
· funkcionālo speciālistu konsultācijas un pakalpojumus (fizioterapeita un ergoterapeita) klientu mobilitātes veicināšanai un pozicionēšanas nodrošināšanai, funkcionalitātes novērtēšana, tehnisko palīglīdzekļu lietošanas novērtēšana;
· veselības aprūpes pakalpojumus (ģimenes ārsta un citu speciālistu izrakstīto medikamentu nodrošināšana; pirmās un neatliekamās palīdzības sniegšana; klientu ārstēšana atbilstoši ārstu noteiktajām ordinācijām; infekcijas un higiēnas pasākumu kontrole);
· profilaktiski izglītojošā darba organizēšana klientiem un darbiniekiem; ārstu noteiktās diētiskās ēdināšanas kontrolēšana; izgulējumu apkopšana).
Par aprūpi institūcijā maksā klients no saviem ienākumiem atbilstoši pašvaldības apstiprinātajam publisko sociālo pakalpojumu cenrādim.
Ja klients par aprūpi institūcijā nevar samaksāt pilnu pakalpojuma maksu, pārējo pakalpojuma samaksas daļu līdz pilnai pakalpojuma samaksai sedz klienta apgādnieks vai pašvaldība, Ministru kabineta noteikumos noteiktajā kārtībā, ja klientam nav apgādnieki.
Klienta apgādnieks no maksas par pakalpojumu tiek atbrīvots, ja apgādnieka ģimenei piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statuss. Šādā gadījumā atbrīvojums tiek noteikts uz laiku, kamēr apgādnieka ģimenei ir noteikts trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statuss un vienu mēnesi pēc deklarācijas/izziņas beigām.
Lai saņemtu aprūpi institūcijā, persona vai viņas likumiskais pārstāvis vēršas pašvaldības Sociālajā dienestā. Persona aprūpi institūcijā var saņemt arī bez pašvaldības Sociālā dienesta iesaistes. Šādos gadījumos klients vai tā apgādnieks par aprūpi institūcijā maksā pilnu pakalpojuma maksu.
Adrese:
Gaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas novads, LV-2123 (pašvaldībai piederošā piecu stāvu dzīvojamās ēkas telpās)
Kontaktinformācija:
Tālrunis: 25604572 (Ilgstošo sociālo pakalpojumu nodaļas vadītāja/sociālā darbiniece Olga Černišova-Stūriška)
e-pasts: olga.cernisova-sturiska@kekava.lv