
Ar mērķi veicināt Ķekavas novada iedzīvotāju vides izglītību un audzināšanu atkritumu šķirošanas jomā, biedrība “Partnerība “Daugavkrasts”” uzsākusi projekta “Draudzīgi dabai” īstenošanu. Projektu atbalsta Vides aizsardzības fonds un Ķekavas novada pašvaldība.

Gadskārtējās, nu jau par tradīciju kļuvušās, Ekoskolu Rīcības dienas Daugmales pamatskolā patiesībā sākās jau skolēnu rudens brīvdienās. Laikā, kad citi skolēni atpūtās, skolas Ekopadomes aktīvisti plānoja Rīcības dienu aktivitātes, gatavoja izdales materiālus, zīmēja afišas un prātoja, kā efektīvāk informēt skolas biedrus, vecākus un citus pagasta iedzīvotājus par visus mūs skarošo problēmu- par klimata pārmaiņām.

Tuvojas noslēgumam biedrības “Partnerība “Daugavkrasts”” vadītais Latvijas vides aizsardzības fonda un Ķekavas novada pašvaldības līdzfinansētais projekts “Draudzīgi dabai”. Realizējot projektu, Ķekavas novada pašvaldības vides speciālisti apsekoja novada dalīto atkritumu šķirošanas vietas.

Latvijā vidējais radītais plastmasas iepakojuma apjoms gadā ir 35 900 tonnas, no kura pārstrādati tiek aptuveni 14 493 tonnas jeb 40%.

Biedrība „Partnerība „Daugavkrasts”” realizē Latvijas vides aizsardzības fonda un Ķekavas novada pašvaldības līdzfinansēto projektu „Draudzīgi dabai”, kura mērķis ir veicināt Ķekavas novada iedzīvotāju vides izglītību un audzināšanu atkritumu šķirošanas jomā.

Latvijā vidēji gadā tiek patērēts 60 200 tonnas papīra un kartona, no kuriem pārtrādātas tiek 49 000 tonnas jeb 81%.

Latvijā viens iedzīvotājs gada laikā vidēji patērē vismaz 25 kilogramus stikla.

Viens no būtiskiem aspektiem atkritumu apsaimniekošanas jomā ir sabiedrības attieksme, līdzdalība un iedzīvotāju informētība. Vislabāk izpratne veidojas, ja zināšanas tiek apgūtas kopš mazotnes. Tādēļ biedrība “Partnerība “Daugavkrasts”” realizējot Latvijas vides attīstības fonda (LVAF) un Ķekavas novada pašvaldības finansēto projektu “Draudzīgi dabai”, vienā no projekta aktivitātēm iesaistīja novada skolotājus, lai bērniem saprotamā veidā pastāstītu par videi draudzīgu dzīvesveidu.

Viena zemē nomesta pirkstiņbaterija rada augsnes piesārņojumu kvadrātmetra platībā, kas saglabājas gandrīz gadsimtu.

Pētījumi Lielbritānijā liecina, ka vecāki, jau gaidot mazuli, iztērē vairāk nekā 1500 mārciņu dažādu preču iegādei. Turklāt liela daļa šo preču noder vien īsu laiku vai vispār nav svarīgas bērnu aprūpē. Kādēļ gan vecāki tik neapdomīgi šķērdē lielas naudas summas? Psihologi atbild, ka jaunie vecāki ir viegli ietekmējama patērētāju grupa, kam trūkst pieredzes, tāpēc, vēlot labu mazulim, reklāmas ietekmē bieži iegādājas lietas, bez kurām var iztikt.

Ir noslēdzies biedrības „Partnerība „Daugavkrasts”” un Daugmales ekoskolas kopīgi rīkotais bērnu zīmējumu konkurss „Šķirojam atkritumus”. Konkursā tika iesniegti 58 darbi. Zīmējumi tapa, izmantojot krāsainos zīmuļus un flomāsterus. Izvēlēties uzvarētājus nav viegli, tāpēc zīmēšanas konkursa žūrijas komisija cītīgi strādā, lai noskaidrotu, kurš vai kuri bērnu zīmējumi tiks izmantoti grāmatzīmes izgatavošanā.

Būvdarbu vai remontdarbu rezultātā rodas dažādi celtniecības atkritumi - akmens, ģipškartons, metāls, logu rāmji, ķieģeļi, plastmasa u.c.. Celtniecības atkritumi jeb būvgruži iekļauj sevī visus atkritumus, kas radušies celtniecības un remontdarbu rezultātā.

Jums radās atkritumi pēc dzīvokļa vai garāžas tīrīšanas? Nepieciešams atbrīvot piemājas teritoriju vai būvlaukumu no nevajadzīgām lietām un atkritumiem? SIA Ragn-Sells piedāvā jaunu un izdevīgu risinājumu atkritumu izvešanā, ja Jums nav pietiekami daudz vietas liela celtniecības konteinera uzstādīšanai!
Kur likt veco plēvi un maisus?
Kā jau katru gadu, problēma, kur likt veco plēvi un maisus zemnieku saimniecībām un mazdārziņu īpašnierkiem ir ļoti aktuāla.

Pieaugot ekonomiskai aktivitātei, sadzīves atkritumu apjoms aug. Mēs katrs vidēji dienā saražojam ap 1 kg atkritumu, tātad gada laikā ap 300 kg.