PII "Ieviņa" skolotāja Inga Burve apmeklē semināru par Erasmus+ projektu īstenošanu

Stāsta Inga Burve, PII "Ieviņa" skolotāja:

Erasmus+ mācību mobilitātes ir iespēja izglītībā un apmācībā iesaistītajiem mācīties un gūt pieredzi ārvalstīs. Lai uzzinātu vairāk par programmu un tās iespējām, pieteicos Valsts Izglītības un Attīstības aģentūras (VIAA) izsludinātā konkursā par dalību starptautiskā seminārā Beļģijā. Pieteikums tika apstiprināts un laikā no 2019. gada 20. līdz 23. novembrim piedalījos Beļģijas Erasmus+ nacionālā aģentūra organizētā Eiropas Savienības (EU) izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ nacionālo aģentūru starptautiskās sadarbības (TCA)  seminārā“Partnerships for (pre-) primary schools” Antverpenē, Beļģijā.

Pieteikties dalībai kontaktseminārā tika aicināti pirmsskolu un sākumskolu skolotāji, kuri strādā ar bērniem vecumā no 2 līdz 12 gadiem un kurus interesē starptautiska sadarbība, pieredzes apmaiņa, kā arī Erasmus+  stratēģisko skolu apmaiņas partnerību projektu izstrāde un īstenošana, kā arī Eiropas skolu programmas e-Twinning projektu īstenošana. Seminārā piedalījās skolotāji no 15 valstīm, divi no katras valsts.


Četrās ar dinamiskām aktivitātēm un informatīvām sesijām piesātinātās dienās semināra dalībniekiem tika sniegta informācija par skolu apmaiņas partnerību projektu izstrādes un īstenošanas kvalitātes aspektiem, projektu finansēšanu un pieteikuma formas aizpildīšanu. Pieredzējuši un veiksmīgi projektu īstenotāji no Beļģijas izglītības iestādēm dalījās ar savu pozitīvo pieredzi un piemēriem. Tomēr galvenais semināra mērķis bija komunikācija ar kolēģiem no citām valstīm un potenciālo sadarbības partneru atrašana, jo vislabākā kontaktu dibināšanas un sadarbības uzsākšanas metode ir tikšanās klātienē.

Dažādu iepazīšanās un “ledus laušanas” (icebreaking) aktivitāšu laikā daudz uzzinājām viens par otru, pārrunājām iespējamo projektu idejas, izglītības iestāžu vajadzības un iespējas. Tika veicināta labas pieredzes apmaiņa, skolotājiem bija iespēja izvērtēt savu pieredzi un mācīties no citu valstu kolēģiem. Bijām ļoti dažādi un ar atšķirīgām pieredzēm, tāpēc bija daudz stāstu “... pie mums notiek tā!”. Semināra nobeigumā prezentējām savas projektu idejas, diskutējām par projektu vērtību un ilgtspēju, veidojām projektu pieteikumus. Kopā ar kolēģēm no Nīderlandes, Slovēnijas un Itālijas esam izveidojušas plānu Erasmus + projektam “Superinventors on the move” (Superatklājēji kustībā) 4 – 8 gadus veciem bērniem. Projekta galvenie mērķi un uzdevumi ir veicināt bērnu interesi par dabaszinībām, tehnoloģijām, inženierzinātnēm, mākslu un matemātiku (STE(A)M), kā arī svešvalodas apguve mācoties darot, un brīvdabas pedagoģijas ieviešana. Projekta apstiprināšanas gadījumā izlglītības iestādēs to paredzēts uzsākt 2020.gada septembrī.




Inga Burve, PII "Ieviņa" skolotāja

 

 

  Drukāt