Izglītības iestāžu atbalsta personāla pavasara aktivitātes

Mācību gada izskaņa Ķekavas novada izglītības iestāžu atbalsta personālam bija īpaši aktīva.

 

27.maijā desmit novada speciālisti no visām novada izglītības iestādēm devās pieredzes apmaiņā uz Jelgavas Iekļaujošās izglītības atbalsta centru. Pieredzes apmaiņas tēma – atbalsta personāla struktūra un darbības; Jelgavas IIAC darbība, sistēmiskums; pēctecības darbība Jelgavas PII Kamolītis; pieredzes apmaiņa 1. internātpamatskolā. Tika izzināta pieredze, kā sadarbojas pirmsskolas izglītības iestādes ar skolām. Kā tiek veidota pēctecība: bērnudārzs – skola. Esošā sistēma Jelgavā strādā jau vairākus gadus. Regulāri tiek saņemta atgriezeniskā saite, kopīgi analizēti rezultāti.

 

3.jūnijā trīs speciālisti no Ķekavas vidusskolas un Daugmales pamatskolas devās uz praktisko semināru Liepājas J.Raiņa 6.vidusskolā. Semināra tēma – Inovācijas izglītības jomā; Sociālie pedagogi kā stundu sabotieri; seku terapija skolā. Šajā skolā ir veiktas izmaiņas tradicionālajā mācību sistēmā. Šajā mācību gadā skola piedāvāja jaunu izglītības programmu vidusskolā Projektu vadība, kurā ir iespēja apgūt prasmes realizēt inovatīvus projektus, radīt radošas idejas uzņēmējdarbībā un papildināt praktiskas iemaņas biznesa vadībā. Šajā mācību gadā skolā tiek piedāvāts jauns mācību priekšmets Radošā zinātne, kas tiek realizēts, mācību priekšmetos integrējot tehnoloģijas. Pakāpeniski tiek aptverti visi mācību priekšmeti. Piemēram, viena no 5.klasēm izveidoja radio šovu matemātikā par leņķiem un to veidiem. Skola piedalījās projektā Atbalsts pozitīvai uzvedībai, skolas darbības viens no mērķiem - visiem vienotas vērtības, vienotas prasības.

 

5.jūnijā seši atbalsta personāla pārstāvji un izglītības speciālisti no novada devās uz semināru Ķekavas, Siguldas, Salaspils, Olaines, Ikšķiles, Garkalnes un Carnikavas novadu apvienības izglītības pārvalžu vadībai un skolu atbalsta personālam. Atbalsta personāls noklausījās VISC Speciālās izglītības nodaļas vecākās referentes Anitas Falkas lekciju par valsts nostādnēm atbalsta sistēmas jomā. Pēc tam notika darbs grupās, kuru tēma bija - Atbalsta komandas darbs izglītības iestādē, tās mērķis un uzdevumi. Iepazīšanās ar metodisko izstrādņu krājumu. Skolu atbalsta komandas ikdienas darbā izmantotie dokumenti audzēkņu izaugsmes dinamikas dokumentēšanai.

Savukārt izglītības speciālisti savā darba grupā veica iepriekšējā gada sadarbības protokolā ietverto darbu analīzi un nākamā mācību gada darba plāna precizēšanu.

 

Izglītības daļa

06.06.2014.

  Drukāt